Շուշիի շրջանում մեկ դիտակետ է փակվել. ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից շարունակվում է առաջադրանքների կատարումը ՛՛Ադրբեջանի Հանրապետության Ղարաբաղյան տնտեսական շրջանի տարածքում՛՛ (չակերտները-խմբ.): Պահպանվում է Բաքվի հետ շարունակական փոխգործակցությունը՝ ուղղված անվտանգության ապահովմանը և խաղաղ բնակչության նկատմամբ մարդասիրական իրավունքի նորմերի պահպանմանը: Այս մասին հայտնում են Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունից:
Դիտարկման համակարգի օպտիմալացման ընթացքում Շուշիի շրջանում մեկ դիտակետ է փակվել։
Ընդհանուր առմամբ, սեպտեմբերի 19-ից փակվել է 9 և ժամանակավոր գործող 16 դիտակետ:
Ավարտվում է խաղաղապահ զորախմբի անձնակազմի ռոտացիան, ինչպես նաև սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի Առաքումը Ռուսաստանի Դաշնություն՝ պլանային վերանորոգման համար:
Շարունակվում են դեպի բնակավայրեր էլեկտրաէներգիայի մատակարարման վերականգնման աշխատանքները՛՛,-ասված է ՌԴ ՊՆ տեղեկագրում:

Свернут один наблюдательный пост в Шушенском районе: МО РФ
Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории ''Карабахского экономического района Азербайджанской Республики (далее – КЭР)'' (кавычки-ред.). Поддерживается непрерывное взаимодействие с Баку, направленное на обеспечение безопасности и соблюдение норм гуманитарного права в отношении мирного населения. Об этом сообщается в информационном бюллетене Министерства обороны Российской Федерации о деятельности Российского миротворческого контингента в зоне Карабаха (на 3 ноября 2023 г.).
В ходе оптимизации системы наблюдения свернут один наблюдательный пост в Шушенском районе.
Всего с 19 сентября свернуто девять наблюдательных и 16 временных наблюдательных постов.
Завершается ротация личного состава миротворческого контингента, а также отправка вооружения и военной техники в Российскую Федерацию для проведения планового ремонта.
Совместной группой Азербайджана и ''КЭР'' (кавычки-ред.) в сопровождении военнослужащих РМК продолжаются работы по восстановлению подачи электроэнергии в населенные пункты'',-отмечается в бюллетене.