Շփման գծի ողջ երկայնքով կուտակումների մասին տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը․ Արցախի ԱԽ գրասենյակ
Տեղեկատվական դաշտում հակառակորդը շարունակում է կեղծ լուրերի տարածումը՝ նպատակ ունենալով խուճապ առաջացնել մեր ազգաբնակչության շրջանում: Այս մասին հաղորդում է Արցախի Անվտանգության խորհուրդը։
«Տեղեկացնում ենք, որ Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակն իրականացնում է իր առջև դրված խնդիրները՝ համաձայն նախօրոք հաստատված պլանների։ Պաշտպանության բանակն ուշադիր կերպով հետևում է ադրբեջանական կողմի բոլոր շարժերին, և շփման գծի ողջ երկայնքով կուտակումների մասին տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը:
Կրկին հորդորում ենք հանրությանը՝ զերծ մնալ ապատեղեկատվություն տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրատվությանը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Информация о скоплениях противника вдоль всей линии соприкосновения не соответствует действительности: Совбез Арцаха
Противник продолжает распространять ложные слухи и сеять панику среди населения Арцаха, констатирует Совбез республики. В связи сети СБ подчеркивает, что Армия обороны Республики Арцах выполняет поставленные перед ней задачи согласно заранее утвержденным планам.
«Армия обороны внимательно следит за всеми передвижениями азербайджанских ВС: информация о скоплениях противника вдоль всей линии соприкосновения не соответствует действительности. Вновь призываем общественность воздержаться от распространения дезинформации и следить только за официальной информацией»,- говорится в заявлении Совбеза Арцаха.