Նախագահ Հարությունյանը իրավիճակի և իշխանությունների մոտեցումների վերաբերյալ տեղեկությունները հանրայնացնելու է անձամբ. խոսնակ
Օգոստոսի 22-ին և 23-ին ԱՀ նախագահ  Արայիկ Հարությունյանը փակ քննարկումներ է անցկացրել պետական, քաղաքական և հանրային տարբեր շրջանակների հետ:
Այս մասին Infoport-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ԱՀ Նախագահի մամուլի քարտուղար Լուսինե Ավանեսյանը՝ մանրամասնելով, որ դրանց ընթացքում քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից լիակատար պաշարման հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում ստեղծված հումանիտար և անվտանգային խնդիրները, Արցախի իշխանությունների անելիքները և իրավիճակի հանգուցալուծման  ուղղությամբ տարբեր կենտրոններից ստացված   միջնորդական առաջարկները:
«Որևէ որոշում չի կայացվել, իսկ քննարկումները շարունակվում են: Նախագահ Հարությունյանը առաջիկայում իրավիճակի և իշխանությունների մոտեցումների վերաբերյալ տեղեկությունները հանրայնացնելու է անձամբ»,- ասել է Ավանեսյանը:

Информацию о ситуации и подходах властей президент Арутюнян обнародует лично: Пресс-секретарь
22 и 23 августа Президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел закрытые беседы с различными государственными, политическими и общественными кругами.
Об этом в беседе с "Infoport" сообщила пресс-секретарь президента Республики Арцах Лусине Аванесян, уточнив, что в ходе них были обсуждены гуманитарные проблемы и проблемы безопасности, возникшие в Республике Арцах в результате полной блокады со стороны Азербайджана, действия властей Арцаха и посреднические предложения, поступившие из разных центров, с целью разрешения ситуации.
«Решение еще не принято, но обсуждения продолжаются. В ближайшее время информацию о ситуации и подходах властей президент Арутюнян обнародует лично", - сказала Аванесян.