ԼՂ շուրջ իրավիճակի կարգավորման աշխատանքն ընթանում է ամենօրյա ռեժիմով. Զախարովա
Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների դերը դժվար է գերագնահատել՝ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ փոխանցում է РИА Новости-ն:
ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչը նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակի կարգավորման աշխատանքներն ընթանում են ամենօրյա ռեժիմով:
«Արտգործնախարարների միջև բանակցություններ ու խորհրդակցություններ են անցկացվում: Բառացիորեն ամեն օր շփվում ենք արտգործնախարարությունների ու դեսպանությունների միջոցով: ՌԴ-Ադրբեջան, ինչպես նաև՝ ՌԴ-Հայաստան ԱԳՆ-ների ղեկավարների միջև հեռախոսազրույցների մասին հաղորդագրությունները հրապարակվում են պարբերաբար: Այս իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ մեր երկիրն ահռելի ջանքեր է գործադրում»,- հայտարարել է Մարիա Զախարովան:
Նա հավելել է, որ խոսքը ոչ միայն քաղաքական, այլև դիվանագիտական, ինչպես նաև երկրի ղեկավարության անձնական ջանքերի մասին է:

Захарова отметила усилия российских миротворцев в Карабахе
Роль российских миротворцев в Нагорном Карабахе сложно переоценить, заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
Представитель МИД РФ отметила, что работа для урегулирования ситуации вокруг Нагорного Карабаха проводится ежедневно.
"Проходят консультации, переговоры с министрами иностранных дел. С министерствами иностранных дел и по линии посольств мы взаимодействуем буквально каждый день. Сообщения о телефонных разговорах глав внешнеполитических ведомств, как по линии Россия-Азербайджан, так и по линии Армении публикуются регулярно... колоссальные усилия инвестированы нашей страной в урегулирование этой ситуации, как в горячей фазе..., так и в постострой фазе конфликта", - сказала Захарова в интервью МИЦ "Известия".