Կյանքից հեռացել է մի անհատականություն, ով 22 տարի շարունակ արժանապատվորեն ներկայացրել է Արցախը. Դավիթ Բաբայանը՝ Կարո Քեբաբջյանի մասին
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը Մերձավոր Արևելքի երկրներում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Կարո Քեբաբջյանի մահվան կապակցությամբ ցավակցական ուղերձ է հղել նրա ընտանիքին։
Նամակում, մասնավորապես, ասվում է. «Խոր կսկիծով ու ափսոսանքով տեղեկացա Մերձավոր Արևելքի երկրներում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Կարո Քեբաբջյանի վաղաժամ մահվան մասին։
Կյանքից հեռացել է մի անհատականություն, ով 22 տարի շարունակ արժանապատվորեն ներկայացրել է Արցախը և ջանք ու եռանդ չի խնայել աշխարհասփյուռ հայության ներուժի համախմբման միջոցով ամրապնդելու Արցախ-Հայաստան-Սփյուռք եռամիասնությունը՝ ի նպաստ հայապահպանության և հայկական երկու հանրապետությունների հզորացման ու բարգավաճման։
Մեծ է նրա ավանդը նաև մատաղ սերնդի հայրենասիրական դաստիարակության գործում։
Կարո Քեբաբջյանը մեր հիշողության մեջ կմնա որպես իմաստուն դիվանագետ, եռանդուն, նախաձեռնող ու վեհանձն անհատ, ով իր կյանքն անմնացորդ նվիրել է հայրենիքին ու հարազատ ժողովրդին։
Արցախի արտաքին գործերի նախարարության անձնակազմի և անձամբ իմ անունից խորապես ցավակցում եմ պարոն Քեբաբջյանի հարազատներին և մերձավորներին։ Թող Աստված լուսավորի նրա հոգին, իսկ ձեզ ուժ ու կորով պարգևի՝ կորստյան ցավը մեղմելու համար։»

Ушел из жизни человек, который 22 года достойно представлял Арцах. Давид Бабаян выразил соболезнование семье Каро Кебабджяна в связи с его кончиной
Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян направил письмо соболезнования семье Постоянного Представителя Арцаха в странах Ближнего Востока Каро Кебабджяна в связи с его кончиной. В письме, в частности, говорится:
“С глубокой скорбью и сожалением воспринял весть о преждевременной кончине Постоянного Представителя Арцаха в странах Ближнего Востока Каро Кебабджяна.
Ушел из жизни человек, который 22 года достойно представлял Арцах, не жалел сил и энергии для укрепления посредством обьединения потенциала армян всего мира триединства Арцах-Армения-Диаспора во имя сохранения армянства, усиления и процветания обеих армянских республик.
Внес он также и существенный вклад в дело патриотического воспитания молодого поколения.
Каро Кебабджян останется в нашей памяти как опытный дипломат, энергичный и благородный человек, всецело посвятивший свою жизнь Родине и народу.
От имени всего коллектива Министерства иностранных дел Республики Арцах и от себя лично выражаю глубокие соболезнования родным и близким Кебабджяна. Пусть Господь упокоит его душу, а вам даст сил для облегчения от горести невосполнимой утраты”.