Կրկնակի շրջափակման երկար շարունակվելու դեպքում Շուշիի շրջանի չորս համայնքում հումանիտար խնդիրներն ավելի կսրվեն. պետնախարարի խորհրդական
Շուշիի շրջանի Լիսագոր, Եղցահող, Մեծ շեն և Հին շեն համայնքներում, որոնք գտնվում են կրկնակի շրջափակման մեջ, սննդի, դեղորայքի ու նման այլ առաջնահերթություն ներկայացնող ապրանքների հրատապ կարիքներ կան:
Այս մասին «Ազատություն» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում նշել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը՝ հավելելով, որ այս ընթացքում որոշ չափով հնարավոր է եղել ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ ներկրվող հումանիտար բեռների ինչ-որ խմբաքանակ նաև այս գյուղերին հասցնել:
«Համապատասխան կառույցներն ու պաշտոնյաներն ամեն օր այդ համայնքների ղեկավարների հետ կապ են պահպանում: Եթե ստեղծված իրավիճակն մի քիչ ավելի երկար շարունակվի, ապա այդ հրատապ կարիքները, հատկապես պարենի հետ կապված, ավելի սուր արտահայտված են լինելու»,-ընդգծել է Ա. Բեգլարյանը:

Если двойная блокада будет продолжаться в течение длительного времени, гуманитарные проблемы в четырех общинах Шушинского района обострятся: Советник госминистра
В общинах Лисагор, Ехцаох, Мец Шен и Хин Шен Шушинского района, находящихся в условиях двойной блокады, существует острая потребность в продуктах питания, медикаментах и предметах первой необходимости.
Об этом в интервью радиостанции "Азатутюн" заявил советник государственного министра Республики Арцах Артак Бегларян, добавив, что за этот период удалось в определенной степени доставить партию гуманитарных грузов, поставленных при поддержке российских миротворцев в эти села.
«Соответствующие структуры и должностные лица ежедневно поддерживают связь с главами этих общин. Если существующая ситуация сохранится еще немного, то эти насущные потребности, особенно связанные с пищей, будут более остро выражены», — подчеркнул А. Бегларян.