Իմ, իմ համախոհների և աջակիցների սատարումը՝ Ձեզ. Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի նորընտիր նախագահին
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Սամվել Շահրամանյանին:
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասված է. «Հարգելի՛ պարոն Շահրամանյան, շնորհավորում եմ Ձեզ Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ:
Պարո՛ն նախագահ, վստահ եմ, որ Դուք Ձեր թիմի, արցախցի մեր քույրերի ու եղբայրների հետ միասին, հայ ժողովրդի մեծամասնության օգնությամբ կփրկեք Արցախը կործանումից:

Серж Саргсян направил поздравительное послание избранному Президенту Республики Арцаха Самвелу Шахраманяну
Третий Президент РА Серж Саргсян направил поздравительное послание избранному Президенту Республики Арцаха Самвелу Шахраманяну. В поздравительном послании, в частности, говорится:
«Уважаемый господин Шахраманян!
Поздравляю Вас с вступлением в должность Президента Республики Арцах!
Господин Президент, я уверен, что Вы вместе с Вашей командой, с нашими арцахскими сёстрами и братьями, при помощи большинства армянского народа спасёте Арцах от гибели.