Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածուն Ստեփանակերտում հանդիպել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ
Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու, մայրաքաղաքի Իլ դը Ֆրանս շրջանի ղեկավար Վալերի Պեկրեսն Հայաստան կատարած այցի շրջանակում այցելել է Արցախ։ Նա Ստեփանակերտում հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ։
Վալերի Պեկրեսին Արցախ կատարած այցի ժամանակ ուղեկցել են Ֆրանսիայի Հանրապետական կուսակցության բարձաստիճան անդամներ՝ Միշել Բարնիեն և Բրունո Ռիտայիոն։ Ստեփանակերտում Պեկրեսը հանդիպել է նաև ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանի հետ:
Ավելի վաղ InfoPort.am-ը հայտնել էր, որ ֆրանսիական «France Télévisions» հեռուստաալիքի քաղաքական մեկնաբան Ժուլիեն Նենիի հաղորդմամբ՝ Պեկրեսի այցը կայացել է դեկտեմբերի 22-ին:
Լրագրողի խոսքով ՝ այցը չի լուսաբանվել Հայաստանում ներկա ֆրանսիական լրատվամիջոցների մեծ մասի կողմից, ներառյալ France TV-ն ՝ անվտանգության նկատառումներով:

Кандидат в президенты Франции в Степанакерте провела встречу с президентом Арцаха
Кандидат в президенты Франции от Республиканской партии Валери Пекресс, являющаяся главой района Иль-де-Франс, в рамках визита в Армению накануне побывала в Арцахе и в Степанакерте провела встречу с президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном.
Пекресс посетила Арцах в сопровождении двух важных политиков от Республиканской партии - Мишеля Барнье и Бруно Ритайо. В Степанакерте она провела встречу также с министром иностранных дел Республики Арцах.
Ранее InfoPort.am уже сообщал о том, что политический обозреватель французского телеканала «France Télévisions» Жюльен Нени сообщил о визите Пекресс в Арцах.
По словам журналиста, визит не был освещен большинством французских СМИ в Армении, включая France TV из соображений безопасности.