Արցախի նախագահը նոր նշանակումներ և պաշտոնանկություններ է արել
Նախագահ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագրեր և հաստատել կառավարության որոշում։ Այս մասին հայտում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Համաձայն հրամանագրերի՝ Սրբուհի Արզումանյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալի պաշտոնից և նշանակվել Արցախի Հանրապետության արդարադատության նախարար:
Արամ Սարգսյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարար:
Դավիթ Բաբայանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնից: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար է նշանակվել Սերգեյ Ղազարյանը՝ ազատվելով Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՀ մշտական ներկայացուցչի պաշտոնից:
Արմեն Մանգասարյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարար: Նույն օրը նախագահը հաստատել է կառավարության որոշում Արմեն Մանգասարյանին Արցախի Հանրապետության բնակարանային հարցերի կոմիտեի նախագահի պաշտոնից ազատելու մասին:
Արցախի Հանրապետության բնակարանային հարցերի կոմիտեի նախագահի պարտականությունները ժամանակավորապես վերապահվել են կոմիտեի նախագահի տեղակալ Իննա Իշխանյանին:

Президент Арутюнян подписал ряд назначений
Србуи Арзуманян освобождена от должности первого заместителя руководителя Аппарата Президента Республики Арцах и назначена министром юстиции Республики Арцах.
Арам Саргсян назначен министром градостроительства Республики Арцах.
Давид Бабаян освобожден от должности исполняющего обязанности министра иностранных дел Республики Арцах. Министром иностранных дел Республики Арцах назначен Сергей Казарян, будучи освобожденным от должности Постоянного Представителя Республики Арцах в Республике Армения.
Армен Мангасарян назначен министром социального развития и миграции Республики Арцах. В тот же день Президент утвердил решение правительства об освобождении Армена Мангасаряна от должности председателя комитета по жилищным вопросам Республики Арцах.
Обязанности председателя комитета по жилищным вопросам Республики Арцах временно возложены на заместителя председателя комитета Инну Ишханян.