Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարը հանդիպել է Ամերիկայի հայ Ավետարանչական ընկերակցության ներկայացուցիչների հետ
Սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության նախագահ Նազարեթ Դարաքճյանի, գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի և ընկերակցության ներկայացուցիչների հետ։
Քննարկվել են Արցախի ներկա իրավիճակին և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցեր։
ԱԳ նախարարը ընդգծել է  Ավետարանչական ընկերակցության երկարամյա ներգրավվածությունը Արցախում իրականացվող մարդասիրական ծրագրերում։ Դավիթ Բաբայանը նաև հույս է հայտնել, որ ազգանվեր այս գործունեությունը կլինի շարունակական։
Հանդիպմանը ներկա են գտնվել նաև ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился с представителями Армянской евангелической ассоциации Америки
27 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился с президентом Армянской евангелической ассоциации Америки Назаретом Даракчяном, исполнительным директором Завеном Ханджяном и представителями   ассоциации.
Были обсуждены вопросы, касающиеся нынешней ситуации в Арцахе и урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
Министр ИД подчеркнул многолетнюю вовлеченность евангелической ассоциации в гуманитарные программы, реализуемые в Арцахе. Давид Бабаян выразил надежду, что эта патриотическая деятельность будет носить продолжительных характер.