ԱՀ ԱԺ նախագահն այցելել է Ասկերանի տանկի մոտ հավաքված քաղաքացիներին՝ իրավիճակին տեղում  ծանոթանալու համար
Օգոստոսի 30-ին ԱՀ ԱԺ նախագահն այցելել է Ասկերանի տանկի մոտ հավաքված քաղաքացիներին՝ իրավիճակին տեղում  ծանոթանալու համար:
Հանդիպմանը ներկա էին  Ասկերանի շրջվարչակազմի ղեկավար Համլետ Ապրեսյանը, Ասկերանի քաղաքապետ Հայկ Շամիրյանը  և շրջանի ոստիկանապետ Արթուր Բաղունցը:
ԱԺ նախագահը ներկաներին ներկայացրել է քաղաքական իրավիճակը, անդրադարձել Լաչինի միջանցքի և Ադրբեջանի կողմից մարդասիրական անվան տակ վարվող քաղաքականությանը:

Председатель НС посетил собравшихся возле танка Аскерана граждан, чтобы ознакомиться с ситуацией на месте
30 августа председатель Национального Собрания еспублики Арцах посетил собравшихся возле танка Аскерана граждан, чтобы ознакомиться с ситуацией на месте.
Об этом сообщает Национальное собрание Республики Арцах.
На встрече присутствовали глава администрации Аскеранского района Гамлет Апресян, мэр Аскерана Айк Шамирян и начальник районной полиции Артур Багунц.
Председатель НС представил собравшимся политическую ситуацию, коснулся Лачинского коридора и политики Азербайджана, проводимой под именем гуманизма.