Ապատեղեկատվությունն է․ Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները մարտի 5-ին կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, մարտի 5-ին  ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խումբը «Խայփալու» կոչվող տեղանքում թիրախավորել և կրակ է արձակել Ստեփանակերտից հերթափոխի մեկնած ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի վրա, ինչի հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 և վիրավորվել 1 աշխատակից:

Дезинформация: подразделения Армии обороны Арцаха не открыли огонь по азербайджанским позициям։
Распространенное минобороны Азербайджана сообщение о том, что 5 марта подразделения Армии обороны якобы открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Шушинского района Республики Арцах, является очередной дезинформацией.Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах․
Как мы уже сообщали, 5 марта диверсионная группа ВС Азербайджана на участке под названием «Хайпалу» открыла огонь по выехавшей на дежурство из Степанакерта машине паспортно-визового отдела полиции, в результате чего 3 сотрудника полиции погибли и 1 сотрудник был ранен.