Անհրաժեշտություն կա թույլ տալ մարդասիրական օգնության ազատ և անվտանգ տեղաշարժը Հայաստանից և երկխոսություն սկսել միջազգային մակարդակով․ Չեխ պատգամավորը Արցախում ստեղծված իրավիճակի մասին
Չեխիա-Հայաստան պառլամենտական խմբի ղեկավար Մարեկ Բենդա իր թվիթերում անդրադարձել է Արցախում ստեղծված անելանելի հումանիտար իրավիճակին։
«Լեռնային Ղարաբաղում անտանելի իրավիճակ է տեղի բնակչության համար։ Անհրաժեշտություն կա թույլ տալ մարդասիրական օգնության ազատ և անվտանգ տեղաշարժը Հայաստանից և երկխոսություն սկսել միջազգային մակարդակով՝ Լաչինի միջանցքի շրջափակման հարցը լուծելու համար»,- գրել է նա։

Есть необходимость разрешить свободное и безопасное перемещение гуманитарной помощи из Армении и начать диалог на международном уровне: чешский депутат о ситуации в Арцахе
Глава парламентской группы Чехия-Армения Марек Бенда в своем твиттере коснулся безвыходной гуманитарной ситуации в Арцахе.
"В Нагорном Карабахе невыносимая ситуация для местного населения. Есть необходимость разрешить свободное и безопасное перемещение гуманитарной помощи из Армении и начать диалог на международном уровне для решения вопроса блокады Лачинского коридора",- написал он.