Երեսուն դիտակետերում ռուս խաղաղապահներն իրականացնում են իրադրության շուրջօրյա մոնիթորինգ և հրադադարի ռեժիմի պահպանման վերահսկողություն: Անցած մեկ օրվա ընթացքում հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:
Երեք երթուղիներով պարեկություն է իրականացվել Մարտակերտի, Մարտունու և Շուշենի շրջաններում։
Ապահովվել է հումանիտար բեռով ռուսական խաղաղապահ զորախմբի ավտոշարասյան ուղեկցումը Գորիս – Ստեփանակերտ երթուղով:
Մարդասիրական ակցիա Է անցկացվել՝ Մարտակերտի շրջանի անապահով և բազմազավակ ընտանիքներին սննդի փաթեթներ տրամադրելու համար:
Ընդհանուր առմամբ՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 23-ից չպայթած ականներից և արկերից մաքրվել է 2520,6 հա տարածք, 689,5 կմ ճանապարհ, 1940 շենք, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 26779 պայթյունավտանգ առարկա:
Ռուս խաղաղապահների անվտանգության ապահովման և հնարավոր միջադեպերի կանխարգելման նպատակով պահպանվում է շարունակական փոխգործակցություն Ադրբեջանի և Հայաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբների հետ՛՛,-ասված է ՌԴ ՊՆ տեղեկագրում:

Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории Нагорного Карабаха. Об этом сообщается в информационном бюллетене Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 21 марта 2023 г.).
Проведено патрулирование по трем маршрутам в Мардакертском, Мартунинском и Шушенском районах.
Проведена гуманитарная акция по выдаче продуктовых наборов малообеспеченным и многодетным семьям в Мардакертском районе.
Всего с 23 ноября 2020 г. от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 2520,6 га территории, 689,5 км дорог, 1940 зданий, обнаружено и обезврежено 26779 взрывоопасных предметов.