Ականի պայթյունից Մարտակերտում բնակիչ է զոհվել
Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքի՝ «Մարտակերտի բաղեր» կոչվող տեղամասում,  2021 թվականի հունվարի 12-ին՝ ժամը 17:50-ի սահմաններում,  նախնական տվյալներով՝ ականի վրա պայթել է Մարտակերտ քաղաքի բնակիչ՝ Մ. Մ.-ն: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի քննչական կոմիտեից՝ հավելելով, որ դեպքը տեղի է ունեցել էքսկավատորով հողային աշխատանքներ իրականացնելու ընթացքում:
«Ականի պայթյունից մարմնի տարբեր աստիճանի այրվածքներ ստանալու հետևանքով, քաղաքացին  տեղում մահացել է: Դեպքի առթիվ  ԱՀ քննչական կոմիտեի տարածքային քննչական վարչության երկրորդ քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:

В Мартакерте при взрыве мины погиб человек
12 января 2021 года, в районе 17:50, в районе Багер города Мартакерт, по предварительным данным, на мине подорвался житель города М. Н. Инцидент произошел во время проведения земляных работ.
Об этом сообщает Следственный комитет Арцаха, добавив, что «Вследствие получения ожогов различной степени от взрыва мины, гражданин скончался на месте», - говорится в сообщении. По факту во втором следственном отделе территориального следственного управления Следственного комитета Республики Арцах подготавливаются материалы.