ԱՀ ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը Մոսկվայում քննարկել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հեռանկարները
Հունիսի 21-27-ը ԱՀ ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանն աշխատանքային այցով գտնվում էր Ռուսաստանում: Այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԳ նախարարությունից։
Մոսկվայում և մի շարք այլ քաղաքներում նա հանդիպումներ է ունեցել քաղաքական, տեղեկատվական, հասարակական, գիտակրթական շրջանակների, ՌԴ հայ համայնքի և Հայ Առաքելական եկեղեցու ներկայացուցիչների հետ։
Քննարկվել են տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակին, հնարավոր զարգացումներին, տարածաշրջանային աշխարհաքաղաքական գործընթացներում Արցախի դերին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հեռանկարներին, Արցախ-Սփյուռք կապերի հետագա խորացմանն առնչվող հարցեր։

Глава МИД Республики Арцах находится с рабочим визитом в РФ
С 21 по 27 июня министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян находился с рабочим визитом в Российской Федерации.
Сообщает управление информации и по связям с общественностью МИД Республики Арцах.
В Москве и ряде других городов глава МИД Арцаха провел встречи с представителями политических, медийных, общественных, научно-образовательных кругов, армянской общины России и Армянской Апостольской Церкви.
Были обсуждены вопросы, касающиеся сложившейся в регионе ситуации, возможных развитий, роли Арцаха в региональных геополитических процессах, перспектив урегулирования армяно-азербайджанского конфликта, дальнейшего углубления связи Арцах-Диаспора.