Ադրբեջանը ռուս խաղաղապահներին կներգրավի Ղարաբաղում ականազերծման աշխատանքներում
Ադրբեջանը մտադիր է ռուս խաղաղապահներին ներգրավել Ղարաբաղում ականազերծման գործողություններում: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ականազերծման գործակալության վարչության նախագահ Վուգար Սուլեյմանովը՝ ապրիլի 4-ին նշվող Ականազերծման վտանգի եւ ականազերծման հետ կապված գործունեությանն աջակցության կրթության միջազգային օրվան նվիրված ճեպազրույցի ժամանակ, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը:
Նշվում է , որ ներկայումս սակրավորները, նրանց սարքավորումները հավատարմագրում են անցնում։ Այն սկսվել է ապրիլի 1-ին, նախատեսվում է ավարտել ապրիլի 6-ին։ ՛՛Հավատարմագրման գործընթացի հաջող ավարտից հետո ռուս խաղաղապահների սակրավորների թիմը Խոջալուի շրջանի տարածքում ականազերծման աշխատանքներ կսկսի՛՛,-ասել է Սուլեյմանովը։

Азербайджан привлечет российских миротворцев к разминированию в Карабахе
Азербайджан намерен привлечь российских миротворцев к разминированию в Карабахе. Об этом заявил председатель правления азербайджанского агентства по разминированию Вугар Сулейманов на брифинге, посвященном отмечаемому 4 апреля Международному дню образования, посвященному минной опасности и поддержке деятельности, связанной с разминированием, сообщает ТАСС.
Отмечается, что в настоящее время саперы и их оборудование проходят аккредитацию. Она началась 1 апреля и должна завершиться 6 апреля. ''После успешного завершения процесса аккредитации саперная группа российских миротворцев приступит к разминированию на территории Ходжалинского района'',-сказал Сулейманов.