Ադրբեջանը չի հրաժարվում հերթական սադրանքն իրագործելու ծրագրից և իրականացնում է դրա տեղեկատվական նախապատրաստություն. ՊԲ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 11-ին` ժամը 01:00-ի սահմաններում ամրաշինական աշխատանքներ են կատարել Ասկերանի շրջանում, որոնք իբր թե կասեցվել են ադրբեջանական ԶՈւ գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Ակնհայտ է, որ ադրբեջանական կողմը չի հրաժարվում հերթական խոշոր սադրանքն իրագործելու ծրագրից և իրականացնում է դրա տեղեկատվական նախապատրաստություն։

Азербайджанская сторона не отказывается от плана по осуществлению очередной крупной провокации и проводит ее информационную подготовку: Минобороны Арцаха
Распространенное Минобороны Азербайджана сообщение о том, что подразделения Армии обороны 11 сентября около 01:00 проводили фортификационные работы в Аскеранском районе, которые якобы были приостановлены в результате действий азербайджанских ВС, является очередной дезинформацией. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
Очевидно, что азербайджанская сторона не отказывается от плана по осуществлению очередной крупной провокации и проводит ее информационную подготовку.