Ադրբեջանը չի անսա որևէ կոչի, քանի դեռ նրան փակուղի չեն մտցրել. Բեգլարյանը խոսեց ՄԱԿ-ի ԱԽ նիստի արդյունքների մասին
Ադրբեջանը չի անսա որևէ կոչի, քանի դեռ նրան  փակուղի չեն մտցրել ու նրա գործողությունների կամ անգործության պրակտիկ գինը չի բարձրացել:  Լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց Արցախի պետնախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը, ով օրեր շարունակ նստացույց է անում ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի դիմաց:
«Այդ գինը կարող է լինել ֆինանսական, քաղաքական, ռազմաքաղաքական չափումով, կարող են կիրառվել անձամբ Իլհամ Ալիևի կամ նրա մտերիմների հանդեպ պատժամիջոցներ, բայց պետք է գին բարձրացնել, այլ տարբերակ չունենք: Եվ այդ գինը պետք է բարձրացնի միջազգային հանրությունը, և այստեղ Հայաստանի Հանրապետությունը շատ մեծ դեր ունի կատարելու»,- ասաց Բեգլարյանը:
Արցախի պետնախարարի խորհրդականի խոսքով՝ Հայաստանի և Արցախի գործողությունները պետք է միտված լինեն ոչ թե Ադրբեջանի հեղինակության նվազեցմանը և  բարոյական հաղթանակներին, այլ Ադրբեջանի պրակտիկ շահերին հարվածելուն:

Азербайджан не прислушается к какому-либо призыву, пока его не загнали в тупик: Бегларян о результатах заседания СБ ООН
Азербайджан не прислушается к какому-либо призыву, пока его не загнали в тупик. Об этом на брифинге, касаясь выступлений по ситуации вокруг Арцаха на Совбезе ООН, заявил советник госминистра Арцаха Артак Бегларян, который на протяжении нескольких дней проводит пикет перед армянским представительством ООН, требуя от международного сообщества шагов по разблокированию закрытого Азербайджаном Лачинского коридора.
«Это должны быть практические шаги в виде финансовых, политических, военнополитических санкций, санкций в отношении самого Алиева или его близких, но это должны быть реальные меры, другого выхода нет. И эти меры должно предпринять международное сообщество, и здесь роль Республика Армения велика», - сказал Бегларян.
По словам советника госминистра Арцаха, действия Армении и Арцаха должны быть направлены не на снижение авторитета и моральных побед Азербайджана, а на удар по практическим интересам Баку.